Cennik usług – czym jest? :

Cennik usług


 

     Cennik usług to temat, który interesuje większość osób szukających usługodawcy do wykonania różnych prac: budowlanych, hydraulicznych, stolarskich, fryzjerskich, kosmetycznych, projektowych, informatycznych itp. Koszt wykonania poszczególnych prac jest bardzo różny i zależy od wielu czynników, w dużej mierze od lokalizacji firmy, okresu czasu jaki funkcjonuje na rynku (na jaki poziom cen jest sobie w stanie pozwolić) kosztów funkcjonowania danej firmy (duże firmy z reguły mają większe koszty stałe i zmienne prowadzenia działalności) i ogólnie przyjętej polityki w firmie. Większość z Nas interesują ceny usług za dane prace i często dzwonimy do firm z zapytaniem o cennik lub poszukujemy go na stronach internetowych poszczególnych firm w zakładkach „cennik”. Jest to z reguły bardzo czasochłonne, a w dodatku znaczna część firm nie chce podawać cen przez telefon, ponieważ wg nich nie da się wycenić danej pracy bez zobaczenia jej. Jest w tym trochę prawdy, ale jeśli szczegółowo określimy, co ma zawierać dana usługa, jakie czynności ma obejmować i w jakim miejscu ma odbywać się zlecenie to powinniśmy oczekiwać w miarę konkretnych informacji od usługodawcy. Informacja o cenie danej usługi jest szczególnie istotna jeśli dotyczy drogich zamówień typu budowa domu czy np. wynajęcie sali weselnej.

    Możliwość uzyskania informacji o cenniku przez telefon lub drogą elektroniczną może zaoszczędzić czas zarówno potencjalnych klientów jak i ewentualnych wykonawców. Jak to jest, że niektóre firmy są wstanie umieścić cennik usług na swojej stronie internetowej (chociaż orientacyjny) a inne uparcie twierdzą, że nie jest to możliwe. Dla potencjalnych klientów jest to bardzo problematyczne jeśli nie widzą jaki budżet będzie im potrzebny na określony cel, a często nie wiedzą tego zarówno przed zamówieniem jakiejś firmy, a często nawet i trakcie zlecenia gdyż wykonawca mówi „okaże się w trakcie”… Przez cały czas trzeba się zastanawiać ile będzie nas kosztować dane zamówienie, ile musimy szykować pieniędzy, czy musimy oszczędzać, aby starczyło na wszystko. Z myślą o rozwiązaniu takich sytuacji powstał portal wycenione.pl który ma na celu zgromadzenie wykonawców z różnych branż i miejsc w jednym miejscu. Dzięki dokładnym opisaniu usługi i określeniu jednostki miary możliwa będzie wycena usług w sposób on-line.

Wyszukiwarka firm wycenione.pl to portal skupiający firmy z różnych branż i prezentujący ceny usług poszczególnych wykonawców wg danej lokalizacji.
W tej porównywarce cen usług znajdziemy m.in.

cennik usług budowlanych

cennik usług remontowych

cennik usług brukarskich

cennik usług dekarskich

cennik usług stolarskich

cennik usług hydraulicznych

cennik projekt domu

cennik wiercenie studni

cennik usług fotograficznych

cennik usług wideofilmowania

cennik sal weselnych

cennik usług fryzjerskich

cennik usług kosmetycznych

cennik usług stomatologicznych

cennik usług informatycznych

cennik usług prawniczych

cennik usług naprawy aut

 

   Przeglądając portal wycenione.pl możemy w jednym miejscu zapoznać się z cenami firm różnych branż. Tego typu rozwiązanie oszczędza znacznie czas i pieniądze na telefony do usługodawców. Dodatkowo dla przedsiębiorców szukających klientów jest to również korzystne rozwiązanie, ponieważ oszczędzają czas związany z udzielaniem szczegółowych informacji przez telefon lub czas związany z dojazdem na wyceny do klientów. Umieszczając swój cennik na tego typu portalu mamy pewność, iż klient poświęci więcej czasu na przeglądanie wizytówki naszej firmy, ponieważ ceny to zdecydowanie temat, który go interesuje i przekuwa uwagę na dłużej. Dzięki dokładnemu określeniu zakresu usługi (opis), jednostki miary, wycena danej usługi nie powinna stanowić problemu. W portalu znajdują się ceny jednostkowe w większości za robociznę, po za np. usługami fryzjerskimi czy np.  usługami wiercenia studni ponieważ w tych branżach ceny podawane są przeważnie wraz z kosztami materiałów. Wprowadzenie na rynek tego typu portalu ma na celu zaspokojenie niszy rynkowej w zakresie wyszukiwarki firm z cennikami usług w jednym miejscu. Zdając sobie sprawę, iż sama cena to nie wszystko, pomysłodawca portalu wprowadził możliwość ocen firm (ocena możliwa tylko z jednego adresu IP) dzięki czemu w przyszłości będzie możliwość sortowania firm również wg jakości.

Inne portale prezentujące ceny usług firm z różnych branż:

 

https://wycenione.pl/

https://uslugi24.pl/

www.bliskausluga.pl/

http://zyskoman.pl

www.dobrebudowanie.pl/

www.cennik-uslug.pl/

http://kb.pl/